Spotkanie pomiędzy Zagłębie Lubin II i Hutnik Kraków na stadionie Stadion Zagłębia Lubin - wynik 2-0

Dziś na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się mecz II Ligi - East pomiędzy drużynami Zagłębie Lubin II i Hutnik Kraków. Po emocjonującym starciu, gospodarze zwyciężyli 2-0, zdobywając bramkę już w pierwszej połowie. Mecz ten miał miejsce 2 grudnia 2023 roku o godzinie 12:00.

Zagłębie Lubin II vs Hutnik Kraków - Relacja z meczu

W dniu 2 grudnia 2023 roku na stadionie Zagłębia Lubin odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Zagłębie Lubin II i Hutnik Kraków. Był to mecz 20. kolejki II Ligi - East.

Sędzią głównym tego starcia był Paweł Horożaniecki. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, z prowadzeniem gospodarzy 1-0 na przerwę.

Pierwszą bramkę dla Zagłębia Lubin II zdobył R. Adamski w 38. minucie, asystującemu zawodnikowi nie podano w danych. Drugie trafienie dla gospodarzy padło w 90. minucie, kiedy to P. Kruszelnicki podwyższył prowadzenie drużyny.

Gra była bardzo intensywna, co potwierdzają liczne kartki. Gospodarze otrzymali aż cztery żółte kartki: J. Kolan (32'), C. Popielec (43'), J. Jach (45') i D. Dudzinski (90'). Z kolei zawodnicy Hutnika zostali ukarani pięcioma żółtymi kartkami: D. Hoyo-Kowalski (45'), P. Kielis (56'), M. Budzinski (74', 90') oraz K. Swiatek (80'). Ostatecznie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości, M. Budzinski, również w 90. minucie.

Najbliższe pojedynki drużyny Zagłębie Lubin II to spotkania z Polonią Bytom, Olimpią Elbląg oraz Jastrzębiem. Natomiast Hutnik Kraków zmierzy się z Pogonią Siedlce, Wisłą Puławy oraz z anglikańskim zespołem Sunderland.

Relacja z meczu

Zagłębie Lubin II z impetem rozpoczęło mecz, starając się szybko objąć prowadzenie. Już w 38. minucie R. Adamski wykorzystał doskonałą okazję i ustawił wynik na 1-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice gospodarzy głośno świętowali zdobycie gola.

Hutnik Kraków nie zamierzał jednak oddać zwycięstwa bez walki. Mimo licznych ataków, nie udało im się pokonać bramkarza Zagłębia. Ostateczny cios zadali gospodarze dopiero w doliczonym czasie, gdy P. Kruszelnicki skutecznie wykorzystał sytuację.

Spotkanie obfitowało w ostre pojedynki, czego efektem były liczne żółte kartki dla obu drużyn. Ostatecznie, po nerwowym zdarzeniu na boisku, jeden z zawodników Hutnika Kraków został ukarany czerwoną kartką, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę na stadionie.

Po końcowym gwizdku sędziego, radość kibiców Zagłębia Lubin II była ogromna. Zasłużone zwycięstwo zostało gorąco uczczone na trybunach. Hutnik Kraków natomiast opuszczał boisko z pewnie złożonymi głowami, gotowi do rewanżu w kolejnych spotkaniach.