Zagłębie Lubin II vs Radunia Stężyca, wynik meczu: 2-0

Wczoraj, 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00 na Stadionie Zagłębia Lubin, drużyna Zagłębia Lubin II podejmowała Radunię Stężyca w ramach 28. kolejki II Ligi - East. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, po tym jak na przerwę schodzili z wynikiem 1-0 na korzyść Zagłębia Lubin II. Pełna kontrola gry i skuteczne wykorzystanie sytuacji sprawiły, że punkty zostały w Lubinie.

Sprawozdanie z meczu

Niesamowite emocje towarzyszyły spotkaniu pomiędzy Zagłębiem Lubin II a Radunią Stężyca na Stadionie Zagłębia Lubin. Gospodarze zaczęli mecz z determinacją, starając się narzucić swój styl gry od pierwszych minut. Goście z Stężycy jednak nie zamierzali ustępować pola bez walki, co zapowiadało zacięte starcie.

W 33. minucie to jednak Zagłębie okazało się skuteczniejsze - P. Kruszelnicki strzelił pierwszego gola, otwierając wynik na korzyść gospodarzy. Bramka ta podniosła na duchu kibiców na trybunach, tworząc niesamowitą atmosferę na stadionie.

Po przerwie obie drużyny kontynuowały walkę, stawiając czoła trudnościom przeciwników. W 66. minucie K. Terlecki podwyższył prowadzenie dla Zagłębia, strzelając drugiego gola dla swojej drużyny. Radunia Stężyca próbowała odrobić straty, ale defensywa gospodarzy była nie do przejścia.

Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Zagłębia Lubin II, co cieszyło miejscowych kibiców. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, ale to gospodarze okazali się bardziej skuteczni. Na boisku nie zabrakło ostrej rywalizacji, czego świadectwem były żółte kartki rozdawane przez sędziego.

Podczas meczu S. Karasinski i M. Dziewiatowski z Zagłębia oraz P. Czajkowski i W. Zielinski z Radunii Stężycy otrzymali żółte kartki za brutalne zagrania. Mimo starań obu drużyn, czerwone kartki nie zostały wywieszone na murawie, co świadczy o fair play panującym na boisku.

Zagłębie Lubin II może być zadowolone z wyniku i postawy swoich zawodników, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. Następny mecz przeciwko Chojniczance Chojnice już budzi spore emocje wśród kibiców, którzy liczą na kontynuację dobrej passy swojej drużyny. Radunia Stężyca z kolei będzie musiała szybko odbudować morale po przegranej, czekając na starcia z Jastrzębiem, Pogonią Siedlce oraz Wisłą Puławy.