Mecz Stal Stalowa Wola vs Zagłębie Lubin II, wynik końcowy 2-1

Emocjonujący pojedynek w ramach 34. kolejki II Ligi - Wschód odbył się w sobotę na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej, gdzie Stal Stalowa Wola pokonała Zagłębie Lubin II wynikiem 2-1. Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to po przerwie kibice byli świadkami trzech goli, które przesądziły o losach meczu. Spotkanie dostarczyło wielu emocji i z pewnością zostanie zapamiętane przez licznie zgromadzonych fanów obu drużyn.

Dane meczowe

Mecz pomiędzy drużynami: Stal Stalowa Wola (Gospodarz) przeciwko Zagłębie Lubin II (Goście)

Emocjonujący przebieg meczu

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli było miejscem niesamowitego widowiska, które odbyło się 25 maja 2024 roku. Gospodarze, Stal Stalowa Wola, podejmowali gości z Zagłębia Lubin II. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:00 i od pierwszego gwizdka sędziego K. Iwanowicza można było poczuć elektryzującą atmosferę na trybunach.

Pierwsza połowa spotkania była pełna napięcia, ale nie przyniosła bramek. Drużyny skupiły się na defensywie, a każdy atak był skutecznie neutralizowany. Już w 16. minucie Filipe Antkiewicz z Zagłębia Lubin II został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika. W 31. minucie dołączył do niego Rafał Adamski, również za brutalny faul. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez większych emocji, w doliczonym czasie gry, Mateusz Lipp został upomniany żółtą kartką za nierozważne zagranie.

Po przerwie emocje sięgnęły zenitu. Już w 46. minucie, po fantastycznym dośrodkowaniu, Szymon Strózik otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie gospodarzom. Kibice Stalowej Woli wpadli w ekstazę, ich zespół wyglądał na pełnego energii i pewności siebie. Jednak radość nie trwała długo. Zaledwie trzy minuty później, w 49. minucie, Michał Kizyma wyrównał stan meczu na 1-1 po precyzyjnym strzale z dystansu.

W miarę upływu czasu napięcie rosło. W 61. minucie Łukasz Furtak z Stali Stalowa Wola został upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Mecz stawał się coraz bardziej zacięty i surowy. W 72. minucie Michał Kizyma otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. W 84. minucie Szymon Strózik z Stali Stalowa Wola również zobaczył żółtą kartkę za ostre wejście.

Kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, nastąpił decydujący moment meczu. W 90. minucie Łukasz Furtak zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy, wywołując eksplozję radości na trybunach. To było cudowne zakończenie pełnego emocji meczu.

W ostatnich sekundach spotkania, w 90. minucie, Igor Orlikowski z Zagłębia Lubin II otrzymał żółtą kartkę za faul z frustracji. Mimo intensywnych starań gości, wynik nie uległ już zmianie. Stal Stalowa Wola odniosła cenne zwycięstwo 2-1, co z pewnością doda im pewności siebie w następnych tygodniach.